Płytki inspirowane drewnem do łazienki – czyli naturalny design w funkcjonalnej odsłonie

Dla zwolenników naturalnych rozwiązań aranżacyjnych pierwszym i najczęstszym wyborem, jeżeli chodzi o meble, dodatki czy wykończenie mieszkalnych przestrzeni jest drewno. Bez wątpienia jest to tworzywo, które wyróżnia się niezwykłą elegancją, tworząc jednocześnie niepowtarzalną, ciepłą atmosferę, dodając wnętrzu przytulności. Mimo wielu niepodważalnych zalet, drewno posiada jedną główną wadę – mianowicie niezbyt dobrze reaguje na wilgotne warunki. Stąd wystrzega się jego stosowania w pomieszczeniach, gdzie styczność z wodą jest nieunikniona. Takim miejscem jest bez wątpienia łazienka. Czy to oznacza, że w tego typu pomieszczeniach trzeba całkowicie zrezygnować z drewnianych elementów aranżacyjnych? Oczywiście, że nie! Jeżeli marzymy o podłodze utrzymanej w drewnianym stylu, idealnym rozwiązaniem będzie łazienka z płytkami! Zapoznaj się z tym artykułem i daj się zainspirować


Dlaczego łazienka w płytkach drewnopodobnych to dobre rozwiązanie?

Jak już zostało wcześniej wspomniane, łazienka to pomieszczenie, w którym panuje dosyć duża wilgotność, stąd materiał użyty do wykończenia podłóg i ścian powinien wykazywać wysokie właściwości wodoodporne. Takie właśnie cechy posiadają płytki łazienkowe. Jest to nowoczesny sposób łączący w sobie piękny wygląd np. drewnianych akcentów z praktycznym zastosowaniem. Zarówno ścienne jak i podłogowe kafelki, bez względu na to jaki rodzaj drewna odwzorowują dają wrażenie przytulności i ciepła. Co więcej wykazują odporność na uszkodzenia mechaniczne i zarysowania, łatwo się je czyści, nie płowieją, a przy odpowiedniej pielęgnacji nie osadza się na nich pleśń. Równie ważny jest fakt, że projekt łazienki z płytkami drewnopodobnymi nie ogranicza się tylko do jednego stylu, ale daje wiele możliwości aranżacyjnych.  Płytki wzorowane na drewnie to także ukłon w stronę ekologii, ponieważ ich produkcja nie generuje wycinki drzew, która ma miejsce w przypadku pozyskiwania drewnianych desek.

Inspiracja na łazienkę z wykorzystaniem płytek wzorowanych na drewno z kolekcji Selvo https://www.ceramika-domino.pl/pl/lazienka/selvo/

Płytki wzorowane na drewnie w łazience – daj się zainspirować!

Zastanawiając się nad wyborem płytek drewnopodobnych do łazienki może pojawić się myśl – do jakiego stylu będą one pasować? Nasza odpowiedź brzmi … do każdego! Niezależnie czy jest to duża, czy mała łazienka, płytki wzorowane na naturalnym surowcu, jakim jest drewno, dają wręcz nieograniczone możliwości aranżacyjne. Współcześnie bowiem klienci mają do wyboru szeroką gamę wzorów, odcieni, faktur czy typów tzw. „usłojenia”, co można zauważyć zapoznając się z naszymi kolekcjami Brika, Hass czy Moringa. Płytki inspirowane drewnem będą idealnym wyborem, jeżeli marzy nam się łazienka w stylu rustykalnym. Płytki drewnopodobne na ścianę do łazienki w połączeniu z takim samym wykończeniem podłogi, będą stanowić bazę, którą idealnie dopełnią m.in.: naturalne obrazy z mchem chrobotkiem i świece sojowe. Dzięki zastosowaniu w łazience płytek wzorowanych na drewnie, w łatwy sposób można uzyskać popularny styl skandynawski, którego naturalny minimalizm jest najlepszym synonimem. Styl nowoczesny to także żaden problem, jeżeli chodzi o tego typu płytki Wynika to z faktu, że estetyka drewna komponuje się niemal z każdym designem stanowiąc piękne i nie narzucające się tło dla innych, nowatorskich rozwiązań. Nie sposób również nie wspomnieć o stylu klasycznym, który wręcz pierwszy przychodzi na myśl, patrząc na drewniane wzornictwo różnorodnych materiałów.

Płytki inspirowane drewnem z kolekcji Brika https://www.ceramika-domino.pl/pl/lazienka/brika/

Podsumowując, płytki drewnopodobne do łazienki to ergonomiczna alternatywa dla drewna, idealna dla osób, które pragnąc stworzyć naturalną i przytulną przestrzeń w połączeniu z funkcjonalnością i wygodą użytkowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.