Najpopularniejsze zapachy świec

Zapachy podobno najsilniej wiążą się z pamięcią, więc tak, jak perfumy powinny sprawiać nam przyjemność, kojarzyć się z miłymi chwilami lub działać na nas uspokajająco. Każdego roku na rynku pojawiają się nowe mieszanki zapachowe, które mają za zadanie upiększyć i wzmocnić wspomnienia z określonego czasu. Jakie są zatem najpopularniejsze zapachy świec w 2021 roku? To zależy od tego, jak chcesz, żeby pachniał Twój dzień! W zależności od tego, czy masz ochotę na zupełnie nowy zapach dla swojego domu, czy wolisz wrócić do sprawdzonych i przetestowanych zapachów. A może lubisz świeże cytrusy, aromaty drzewne, korzenne lub zapach wiosennych kwiatów? Wszystkie te nuty i wiele innych znajdziesz w zapachach oferowanych w tegorocznych trendach.

Kojące aromaty w domu

Zdecydowana większość sprzedawanych świec to świece zapachowe, przykładowo z oferty http://sklep.bispol.pl/. Nic dziwnego, bo oprócz nastrojowego i migoczącego płomienia świecy, większość z nas pragnie przytulnej atmosfery, która swoim zapachem pomoże zrelaksować się zarówno w ciągu dnia, jak i wieczorem. Nie od dziś wiadomo, że odpowiednio dobrane zapachy mogą znacząco zmienić nastrój i emocje. Kupujemy modne zapachy świec, aby upiększyć nasze domy, złagodzić stres i stworzyć odpowiednie tło dla aromaterapii. Wybieramy różne kompozycje zapachowe w zależności od czasu i miejsca, dlatego warto mieć zarówno świece orzeźwiające, które sprzyjają aktywnej pracy w ciągu dnia, jak i głębokie, balsamiczne zapachy, które są idealne do budowania luksusowej atmosfery wieczorem. Co więcej, w niektórych firmach zapachy są używane przez cały czas, aby zwiększyć produktywność pracowników. Cytryna rano na pobudzenie umysłu, róża podczas lunchu, aby złagodzić stres i cyprys po południu, aby zwiększyć energię.

Popularne zapachy świec

Każdego roku producenci świec wymyślają nowe aromatyczne kompozycje, jednak najmodniejsze zapachy świec to te klasyczne, które na rynku są już od dawna. Na jednym z pierwszych miejsc od lat znajdują się świece o orzeźwiającym zapachu, czyli cytrynowe, pomarańczowe, lub mieszanki zawierające połączenie nut cytrusowych z kwiatowymi i korzennymi. Drzewne nuty w połączeniu z orzeźwiającym cytrusem rozjaśnią nastrój i wyostrzą zdolności koncentracji. Jest to zapach uniwersalny, czasem nawet bardziej męski, dlatego odpowiada tak wielu osobom. Orzeźwiające, ale także zmysłowe kompozycje sprawiają, że jest to kompozycja idealna na intymne kolacje i wieczory, dlatego tak często wybierana jest przez właścicieli przytulnych i luksusowych hoteli.
Modne zapachy świec to również takie, które będą odpowiednie dla SPA. Są to często kojące mieszanki słodkiego kokosa, słonego morskiego powietrza, eukaliptusa, jaśminu i drewna. Taka mieszanka zapachów jest odpowiednia dla klientów salonów kosmetycznych i masażu, a także hotelowych lobby czy poczekalni gabinetów lekarskich. Ten zapach z pewnością wywoła spokój, ciepło i ukojenie.
Owoce leśne to kobiecy zapach przywołujący uczucia komfortu. Jest połączeniem aromatu kwiatów, cytrusów, brązowego cukru, nut świeżych przypraw i karmelu, dlatego kojarzy się z domowymi wypiekami i spokojną, sielską atmosferą. Takie zapachy są często wykorzystywane przez specjalistów w sklepach z zaopatrzeniem kuchennym lub agentów nieruchomości, aby ich klienci mogli sobie wyobrazić niedziele wypieki i rodzinną, wesołą atmosferę.
Białe kwiaty to luksusowe mieszanki, które najbardziej kojarzą się z perfumami, a to za sprawą cennych nut lilii wodnej, jaśminu, świeżo skoszonej trawy i bzu. Te bazowe nuty zapachowe z wdziękiem łączą się z konwalią, białą różą, kwiatem lotosu i nutą ozonu. Cieszące się dużym uznaniem świece zapachowe z tą kompozycją kojarzą się z atmosferą relaksu, domowego wyciszenia i luksusowych wnętrz. Podobają się wielu osobom, dzięki czemu nadają się jako codzienny zapach do każdego domu.
Najpopularniejsze zapachy świec to oprócz wyżej wspomnianych także zapachy orzeźwiające zawierające mieszankę wiosennych kwiatów, relaksacyjne nuty lawendowe, czekoladowo-wiśniowe kojarzące się z lodami lub zmysłowe i uspokajające nuty wanilii. Bez względu na to, co jest aktualnie modne, niech Twoim zakupem kieruje to, co najbardziej lubisz, co Cię uspokaja, co przywołuje dobre wspomnienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.