Zalety baterii bezdotykowych

Baterie bezdotykowe stają się coraz bardziej popularnym rozwiązaniem nie tylko w obiektach publicznych ale także w domach. Okazuje się, że mają masę zalet w porównaniu z tymi tradycyjnymi.

Higiena

To pierwsza i najważniejsza zaleta. Największe znaczenie ma to właśnie w łazienkach w obiektach publicznych jak szkoły, centra handlowe, przychodnie itp. Na uchwytach tradycyjnych baterii gromadzi się wówczas cała masa bakterii. Baterie bezdotykowe są rozwiązaniem tego problemu ponieważ nie mamy z ich powierzchnią żadnego kontaktu.

Ekologia i oszczędność

Baterie bezdotykowe pomagają zużywać znacznie mniej wody. Leci ona tylko przez określony czas a po wyjęciu spod niej dłoni natychmiast zamyka się dopływ wody. Poza tym znika problem niedokręconych kurków. Użytkując tego typu baterię zauważymy dużo mniejsze zużycie wody co przy okazji pozwala żyć w zgodzie z naturą.

Bezpieczeństwo

Ta kwestia dotyczy szczególnie dzieci. Chodzi tutaj o zminimalizowane ryzyko poparzenia ponieważ temperaturę wody ustawia się albo małą dźwignią z boku baterii albo działa ona na zasadzie baterii termostatycznej.

Nowoczesny design

Zdecydowana większość tego typu baterii utrzymana jest w nowoczesnej stylistyce. Ich zastosowanie doda łazience nowoczesnego charakteru. Na rynku dostępne są także wersje podtynkowe baterii bezdotykowych.

Po uwzględnieniu powyższych argumentów można stwierdzić, że zakup baterii bezdotykowej to doskonała inwestycja. Pamiętajmy jednak aby kupować sprzęt od sprawdzonych producentów z wieloletnim doświadczeniem w produkcji tego typu armatury. Ponadto, renomowany udziela gwarancji i zapewnia szybki dostęp do części zamiennych: baterii zasilających, czujników i zasilaczy.