Czysta i bezpieczna lodówka

Lodówka jest nieodłącznym elementem wyposażenia każdej kuchni. To w niej przechowujemy pokarmy, dlatego tak ważne jest, aby była dobrej jakości, bo to od niej zależy świeżość i trwałość produktów do spożycia.

Bezpieczne funkcjonowanie lodówki zapewnia podłączenie jej do gniazda z uziemieniem. W razie awarii sieci elektrycznej ten sprzęt agd powinien pozostać nieuszkodzony, ponieważ uziemienie chroni przed spaleniem się urządzenia.  Przy zakupie lodówki warto zwrócić uwagę na klasę efektywności energetycznej, która decyduje o ilości pobranego prądu. Minimalny poziom dla chłodziarek i chłodziarko- zamrażalek to klasa C. Jednak mimo wysokiej ceny lodówek o klasie energetycznej A+ są one szczególnie polecane w sklepach z artykułami gospodarstwa domowego, ponieważ jest to inwestycja, która szybko się zwróci. Oszczędność zauważymy na rachunkach za prąd, mimo, że lodówka będzie cały czas załączona.

http://mieszkanienalata.pl/

Każdy sklep agd oferuje obecnie lodówki wyposażone w specjalną powłokę antybakteryjną, która zabija bakterie, dzięki czemu wnętrze urządzenia jest zawsze czyste, a czyszczenie urządzenia  domowymi sposobami nie musi być przeprowadzane zbyt często. Specjalne enzymy zawarte w materiałach, z których wykonana jest lodówka są w stanie usunąć nawet 80% bakterii, które gromadzą się w środku, co zapewnia przechowywanie żywności w higienicznych warunkach. Niezmiernie ważne jest jednak, aby produkty przechowywane w lodówce były zawsze świeże i nieprzeterminowane. Aby zachować czystość w lodówce trzeba zadbać również o to, aby pokarmy o intensywnym zapachu były przechowywane w zamkniętych pojemnikach, dzięki czemu zapach nie przejdzie na pozostałe produkty, a lodówka zachowa świeżość. System Non Frost, w który wyposażone jest większość lodówek obecnie dostępnych na rynku, usuwa wilgoć z wnętrza urządzenia, dzięki czemu we wnętrzu nie osadza się lód i szron, a lodówkę łatwo wyczyścić.

Wszystkie przydatne informacje o bezpiecznym użytkowaniu lodówki, jej konserwacji oraz utrzymaniu w czystości powinny zostać dokładnie objaśnione w instrukcji obsługi pochodzącej od producenta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.