Funkcjonalności kuchenki mikrofalowej

Jeszcze kilka lat temu kuchenki mikrofalowe używane były to tylko podgrzewania i rozmrażania pokarmów. Dziś te najnowocześniejsze potrafią smażyć mięsa, piec ciasta, a nawet gotować na parze. Przed zakupem mikrofalówki trzeba się zastanowić do czego zamierzamy ją wykorzystywać, aby z jednej strony nie przepłacić za niepotrzebne funkcjonalności, ale z drugiej nie żałować nieudanego zakupu.

Studenci mieszkający z dala od domu, osoby zapracowane, którym brakuje czasu na czasochłonne przygotowywanie posiłków, czy po prostu nie lubiące gotować na pewno docenią zalety kuchenki mikrofalowej o wielu funkcjach. Dla nich najlepsza będzie mikrofala z dużą mocą, najlepiej 900-1000 W, która szybko podgrzeje potrawy, czy napój zużywając przy tym niewiele energii. Jeśli kupujemy gotowe posiłki, które wystarczy tylko podgrzać, aby nadały się do konsumpcji to ważną funkcją w kuchence mikrofalowej jest opcja szybkiego podgrzewania, która z dużą intensywnością energii, ale niezmiernie szybko (nawet w kilkadziesiąt sekund) przygotuje nasz obiad, czy kolację. Mikrofalówki mogą posiadać też specjalne funkcje, które docenią osoby będące na diecie, takie jak gotowanie na parze, czy opiekanie beztłuszczowe, dzięki którym posiłek będzie zdrowszy, bardziej dietetyczny i pozbawiony zbędnych tłuszczy. Sklep agd może mieć w swojej ofercie także kuchenki mikrofalowe wyposażone w termoobieg, który zapewnia jednakową temperaturę podczas gotowania lub w funkcję automatycznego doboru czasu po odmierzeniu wagi pokarmu i zaznaczeniu jego rodzaju. Kuchenki o dużej pojemności (większej niż 20 litrów) pozwolą na jednoczesne przygrzanie kilku posiłku na różnych poziomach. Niektóre modele mają opcję samoczyszczenia, która polega na automatycznym usuwaniu zabrudzeń z wnętrza mikrofali po zakończeniu pracy.

https://obudownictwie.com.pl/

Przy zakupie kuchenki mikrofalowej należy zwrócić uwagę na jej wyposażenie w dodatkowe akcesoria agd, które ułatwiają użytkowanie mikrofali. Może to być ruszt, na którym dzięki funkcji grill z łatwością przygotować przypieczoną kiełbaskę, czy zarumienionego kurczaka. Na wyposażeniu mogą się znaleźć także rożnego rozmiaru pojemniki do gotowania na parze albo plastikowa osłona zapobiegająca zabrudzeniom wnętrza kuchenki podczas podgrzewania potraw.

Nowoczesna kuchenka mikrofalowa jest w stanie zastąpić piekarnik, ułatwić codzienne przygotowywanie posiłków oraz znacznie zaoszczędzić czas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.