Urządzamy małą kuchnię

Mała powierzchnia kuchni w mieszkaniu znacznie utrudnia jej urządzenie, jednak jest wiele sposobów, które warto wykorzystać, aby nawet niewielka kuchnia była funkcjonalna i praktyczna.

W pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na kolorystykę. Ciasne pomieszczenia nie lubią ciemnych kolorów, dlatego trzeba zadbać o to, aby ściany były białe, a kafelki jasne i niewielkich rozmiarów. Także meble kuchenne nie powinny mieć ciemnych, przytłaczających kolorów. Praktycznym, a zarazem eleganckim rozwiązaniem mogą okazać się szafki ze szklanymi lub stalowymi drzwiczkami, które optycznie powiększą pomieszczenie. Nie wolno też zabudowywać ścian od podłogi aż po sam sufit, gdyż takie rozwiązanie tylko przytłacza i wizualnie zmniejsza pomieszczenie.

Jeśli chodzi o wyposażenie kuchni to warto zakupić sprzęt agd dostosowany do małych powierzchni. W sklepach z łatwością znaleźć urządzenia, które mogą służyć jednocześnie jako piekarnik i kuchenka mikrofalówka, czy wielofunkcyjne roboty kuchenne, które zastąpią tradycyjne miksery, shakery oraz szatkownice. Wybierając lodówkę najlepszym rozwiązaniem będzie ta do zabudowy, a dla dodatkowego zaoszczędzenia miejsca warto wybrać zlew jednokomorowy. Niezbędny w małej kuchni jest profesjonalny okap kuchenny, który skutecznie pochłonie zapachy kuchenne i wyeliminować wilgoć w pomieszczenia.

http://roznewnetrza.pl/

Na blatach kuchennych nie powinny stać w przesadnej ilości akcesoria do kuchni takie jak toster, pokrywki, czy pojemniki, które lepiej umieścić na wiszących półkach, czy specjalnych uchwytach, co optycznie wgłębi przestrzeń. Na wierzchu pozostawmy to, co najbardziej potrzebne do codziennych czynności, pod warunkiem, że nie zajmuje dużo powierzchni. Dużo wolnego miejsca na blatach kuchennych jest niezbędne do przygotowywania posiłków, gdyż w małej kuchni ciężko umieścić stół. Niezwykle ważne jest także odpowiednie oświetlenie kuchni, zwłaszcza jedną duża lampą w centralnej części sufitu oraz listwami świetlnymi.

Jeśli zastosujemy się do powyższych wskazówek nasza mała kuchnia optycznie się powiększy, a codzienne przygotowywanie posiłków będzie przyjemnym obowiązkiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.