Jaką wybrać podłogę do poszczególnych pomieszczeń?

Każde z pomieszczeń w naszym domu różni się swoim przeznaczeniem i charakterem. Do każdego wybieramy zupełnie odmienne meble, sprzęty i dodatki. Warto uwzględnić ten fakt również wybierając podłogę. Robiąc to uwzględnijmy charakter poszczególnych pomieszczeń. Dzięki temu wybierzemy odpowiedni, trwały materiał, gwarantujący właściwą termoizolację, wytrzymałość i atrakcyjny wygląd.

Jaką wybrać podłogę salonu?

Parkiet w salonie

Jaką wybrać podłogę do salonu – parkiet w salonie

Salon powinien być najbardziej reprezentacyjnym miejscem w naszym domu, gdzie wypoczywamy, spędzamy wolny czas, przyjmujemy gości, organizujemy spotkania towarzyskie. Z tego powodu warto zwrócić szczególną uwagę na to, by podłoga w tym pomieszczeniu prezentowała się okazale.

Z pewnością bardzo dobre wrażenie będzie robił wysokiej jakości drewniany parkiet. Drewno jest w zasadzie uniwersalne, doskonale prezentuje się w klasycznych wnętrzach. Nie musimy na pewno martwić się, że wyjdzie z mody, czy przestanie pasować, gdy zmienimy meble. Ciekawą alternatywą mogą być panele lub wykładzina.

Jaką wybrać podłogę kuchni?

płytki na podłodze w kuchni

Jaką wybrać podłogę do kuchni – płytki w kuchni

Wybierając podłogę w kuchni weźmy pod uwagę przede wszystkim to, że powinna być ona bardzo trwała oraz łatwa do utrzymania w czystości. W kuchni bardzo często stosowane są płytki.

Ich zaletą jest przede wszystkim fakt, że są one bardzo trwałe i odporne na zniszczenia i zabrudzenia. Jedynym ich minusem jest fakt, ze są dość zimne w dotyku. Płytki mogą być wykonane z gresu lub terakoty. W kuchni mogą jednak sprawdzić się także wykładziny elastyczne bądź drewno.

Podłoga w łazience

praktyczne płytki w łazience

Jaką wybrać podłogę do łazienki – praktyczne płytki w łazience

Podłoga w łazience powinna być szczególnie odporna na działanie wody. Z tego powodu raczej nie stosuje się w łazienkach drewna czy wykładzin. Zamiast tego bardzo dobrze sprawdzają się wszelkiego rodzaju płytki – zarówno te ceramiczne, jak i z gresu.

Jaką wybrać podłogę sypialni?

praktyczna wykładzina w sypualni

Jaką wybrać podłogę do sypialni – praktyczna wykładzina

W sypialni możemy sobie pozwolić na nieco większą dowolność. Warto przede wszystkim zadbać o to, by podłoga sprawiała ciepłe i przytulne wrażenie. Doskonale sprawdzi się wykładzina w jasnych kolorach lub bielone drewno.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.