10 pomysłów na urządzenie przytulnej sypialni

Jeżeli właśnie wprowadziliśmy się do nowego mieszkania albo chcemy nadać dotychczasowej lokacji świeżego wyglądu, warto zastanowić się nad kilkoma sposobami urządzenia pokoi. Najważniejszym pomieszczeniem jest nasza sypialnia. Miejsce, w którym będziemy regenerować swoje siły, spać i cieszyć się wschodem słońca każdego dnia. Wszystko po to, by doskonale sprostać codziennym wyzwaniom. Jeżeli nie mamy akurat pomysłu, ten krótki artykuł przybliży nam kilka sposobów na pięknie przyozdobioną sypialnię. Zwykle pomysły będą wiązały się z manipulacją na dostępnych kompozycjach kolorów, stylu wyposażenia i całościowego wyglądu sypialni naszych marzeń.

Fototapety do sypialni

Fototapety do sypialni

Dziesięć zasad aranżacji wygodniej sypialni:

1.    Sypialnia, w której połączy się kombinację fioletów, brązu i białych elementów wyposażenia nada całości świetny kontrast. Jeżeli do całości dodamy fototapety z jakimiś pięknymi i prostymi wzorami, np. kwiatami to całokształt będzie miał romantyczny i zarazem przemyślany wygląd.
2.    Sypialnia dla gości, która będzie później przez nich pozytywnie zapamiętana, musi dać im natychmiastowe poczucie komfortu. Fototapety do sypialni, która ma być wygodna dla gości, powinny nie męczyć, być proste i relaksujące dla oczu.
3.    Przytulna sypialnia w stylu orientalnym powinna charakteryzować się stylistyką oryginalnych pomysłów np. z Japonii. W stylistyce takiej dominują brązowe, drewniane elementy umeblowania na jasnym tle ścian. Fototapeta z zachodem słońca będzie jednoznacznie podkreślała styl orientalny takiej sypialni.
4.    Kolory fototapet w sypialni nie powinny być jaskrawe. Na rynku dominują odcienie brązu, łagodniejsze odcienie purpury, biele i inne neutralne kolory.
5.    Nie inaczej jest w przypadku stylu, który jest o tematyce lekko industrialnej. Ceglana fototapeta z odcieni ciepłych kolorów idealnie skomponuje się z bielą pościeli połączoną z beżowym nakryciem.
6.    Reszta różnych idei to głównie pochodne tych stylów. Możemy manipulować poszczególnymi elementami całości, aby uzyskać wybrany efekt.
7.    Sypialnię warto wyposażyć w miły dla stóp dywanik i dużą ilość poduszek, aby podnieść odczucie komfortu.
8.    Sypialnia w stylu safari, z piękną fototapetą i np. skórą ozdobną nadadzą jej ten wyjątkowy styl.
9.    Stylowa sypialnia z bogato szytymi kołdrami. W połączeniu ze srebrną kolorystyką wnętrza da efekt bogactwa i luksusu.
10.    Jeżeli chce się uzyskać wrażenie sypialni w stylu szlacheckim, połączenie kolorów matowej zieleni i złotych elementów da właśnie taki efekt. Podkreślić go może piękne stylowe łoże w stylu królewskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.