Ewolucja sofy

Sofa kojarzy się wszystkim z miejscem do siedzenia lub spania. Jeszcze nie tak dawno sofa kojarzona była z tapczanem i pełniła dwie funkcje – za dnia służyła do siedzenia w nocy zaś do spania. Mimo różnych funkcji, jakie spełniała, od zawsze skupiała wokół siebie ludzi.

Sofa Kiedyś

Sofy miały swój początek już w czasach starożytnych. Były elementem biesiad, na których mogli zasiadać jedynie mężczyźni – oczywiście tylko ci najbardziej zamożni. Wówczas dla kobiet przeznaczone były tylko krzesła, niezależnie od statusu społecznego i majątkowego. Po upływie kilku wieków, mebel ten został dopuszczony do użytku dla obu płci.

sofa kiedyś

Przez wiele lat sofa była kojarzona z wygodą i luksusem, ponieważ na jej posiadanie mogli pozwolić sobie jedynie bardzo zamożni. Była ona tak istotna, że gdy w Europie zagościła moda picia dobrej, tureckiej kawy, celebra jej spożywania musiała odbywać się właśnie na sofie, a nie na krześle lub fotelu.

Sofa dziś

W dzisiejszych czasach sofa nie straciła na ważności. W pomieszczeniach odgrywa główną rolę wśród innych mebli, skupia najwięcej uwagi i jest ulubionym miejscem domowników. Sofa kojarzy się z relaksem i odpoczynkiem. Można na niej miło spędzać czas z rodziną ze znajomymi czy też samotnie np. czytając książkę.

Sofy powinny być wygodne i praktyczne. W czasach, gdy wszyscy podążają w pogoni za czasem, po przyjściu do domu chcemy się zrelaksować i nie myśleć o szybkim trybie życia. Projektanci mebli zdają sobie z tego sprawę i tworzą sofy, które zadowolą każdego. Przykładem mogą być narożniki skórzane z BostonSofa. Są to bardzo funkcjonalne meble, które bardzo dobrze wyglądają i są niezwykle wygodne.

sofa dziś

Jak widać sofa do dziś spełnia swoją funkcje. Jest niezastąpiona przy spędzaniu rodzinnych chwil, w spotkaniach ze znajomymi czy w relaksowaniu się samemu w domowym zaciszu. Nadal sofa ustawiana jest w centralnym miejscu w salonie, narzucamy na nią narzuty i przyozdabiamy poduszkami. Jest to nadal centralny punkt naszego mieszkania, który wprowadza jedyną, niepowtarzalną domową atmosferę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.