Garderoba na poddaszu

Jak urządzić garderobę na poddaszu?

Jest to swojego rodzaju pomieszczenie, które nadaje każdemu domowi stylu i gracji, a urządzone na poddaszu zachwyci wszystkich odwiedzających mieszkańców. Warto pamiętać, ze aby urządzić garderobę, wpierw trzeba odpowiednio zagospodarować oraz ocieplić poddasze.

 poddasze

Garderoba na poddaszu to idealna okazja na usunięcie z pokoi wszystkich niepotrzebnych i zajmujących jedynie miejsce szaf z ciuchami. W garderobie trzeba pamiętać, aby wybrać odpowiednie szafy, dopasowane do ilości ubrań oraz potrzeb mieszkańców.

Co umieścić w garderobie na poddaszu

W pomieszczeniu należy umieścić między innymi (poza szafami) – lustro, w którym każdy będzie mógł przeglądać się, wybierając odpowiednią stylizację do szkoły, pracy lub wieczorne wyjście z rodziną, bądź przyjaciółmi. Ponadto, garderoba powinna zawierać dużo miejsca, aby każdy mógł bez przeszkód poruszać się po niej, szukając właściwych dodatków oraz ciuchów.

Garderoba na poddaszu powinna posiadać także pudełka, w których będzie można schować różnego rodzaju niepotrzebne rzeczy, na przykład sezonowe, a także – co ważne – posiadać prąd, aby umieścić w niej żelazko oraz deskę do prasowania. To rozwiązanie pozwala na szybkie i bezproblemowe przygotowanie wymiętych ubrań.

Garderoby na poddaszu muszą być odpowiednio ocieplone i wolne od wszelkiego rodzaju grzybów. Jeśli nie zostanie to spełnione, wówczas może pojawić się wilgoć, a ubrania mogą okazać się do niczego i trzeba będzie się ich pozbyć.

Poddasze w tejże sytuacji powinno również posiadać światło, ewentualnie musi być dobrze nasłonecznione, aby osoba ubierająca się w garderobie nie musiała wychodzić do innych pomieszczeń, aby przeglądnąć się w lustrze.

Warto pamiętać, aby w garderobie zawsze panował porządek.

Dlaczego? Otóż, bez tego można poczuć się w niej nieswojo i zniechęcić się do osobnego pomieszczenia z ubraniami. Również i osoby goszczące mogą nie mieć przyjemnych odczuć związanych z garderobą, w której panuje bałagan, a ciuchy są porozrzucane po całym poddaszu. Niemniej jednak, garderoba na poddaszu to wspaniała rzecz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.