Glazura do małej łazienki — kilka porad jak wybrać ją dobrze!

Przeprowadzając remont łazienki, prawie zawsze stajemy przed trudnym wyborem odpowiedniej glazury łazienkowej. Choć zakup mógłby się z pozoru wydawać dość prosty, w końcu oferta handlowa, jeżeli chodzi o płytki, jest naprawdę szeroka, to jednak często okazuje się, że stojąc wśród różnorodnych modeli, wzorów i kształtów już sami nie wiemy co wybrać. Sytuacja komplikuje się dodatkowo, gdy jesteśmy posiadaczami stosunkowo małej łazienki. Poniżej kilka rad, jaką glazurę łazienkową wybrać, aby pasowała ona do małych pomieszczeń.

Glazura do małej łazienki — zastosuj kilka prostych trików!

Jednym z ciekawych pomysłów na glazurę do małej łazienki jest wybór płytek odbijających światło, co wynika z tego, że powiększą one optycznie małą przestrzeń. Dodatkowym zabiegiem, w przypadku wyboru takiego rozwiązania może być odpowiednie oświetlenie — chodzi przede wszystkim o to, żeby uzyskać efekt rozproszenia światła, wówczas łazienka wydawać się będzie większa i bardziej przestronna.

Glazura

Koleją kwestią są kolory, które w przypadku małych przestrzeni powinny być jasne i utrzymane raczej w chłodnej tonacji. Specjaliści od aranżacji polecają, aby ocieplać wnętrza małych łazienek poprzez odpowiednie dodatki, jednocześnie unikając wyrazistych i nasyconych kolorów. Zalecenie to dotyczy się również fug, które powinny być przede wszystkim cienkie oraz, co ważne w odcieniu zbliżonym do samych płytek — w przypadku małych łazienek nie stosujemy kontrastowych rozwiązań!

Ważną kwestią, jeżeli chodzi o płytki w małym pomieszczeniu, jest również brak drobnych dekorów — różnego typu szczegółowe dekoracje w przypadku łazienki o niewielkich wymiarach są niedopuszczalne, stworzą jedynie wrażenie chaosu, którego lepiej unikać. O wiele lepszym pomysłem jest wybór jednolitego koloru płytek, a jako dekoracji wykorzystanie poziomego pasa na ścianie, wykonanego z kontrastującego odcienia, co dodatkowo poszerzy przestrzeń.

Odpowiednio wykorzystaj przestrzeń

Odpowiednio wykorzystana glazura łazienkowa pozwala również na jak najlepsze zagospodarowanie posiadanej przestrzeni — o co dokładnie chodzi? W przypadku małych łazienek warto wykonać zabudowę, chociażby toalety wykorzystując do tego właśnie płytki. Taki zabieg pozwoli na uniknięcie zakupu dodatkowych szafek, które mogłyby wizualnie zmniejszyć przestrzeń.

Glazura do łazienki musi również spełniać inne podstawowe funkcje, co oznacza, że płytki podłogowe muszą mieć właściwości antypoślizgowe oraz być odporne na ścieranie. O ile kwestie estetyczne zależą już naszych osobistych preferencji, to nie wolno zapominać o tym, że w przypadku wyboru glazury, nie warto ulegać chwilowej modzie, ponieważ każda modernizacja łazienki będzie dość kosztownym rozwiązaniem — stawiajmy więc na uniwersalne rozwiązania!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.