Jak praktycznie zaprojektować i urządzić szafę?

Szafa to mebel, który znajduje się w niemal każdym domu. I nic dziwnego. Jest to jedna z najbardziej pojemnych przestrzeni, dlatego ciężko jest wyobrazić sobie bez niej dom. Jednak nie każda szafa jest równie funkcjonalna. Bardzo wiele zależy między innymi od tego, jak ją urządzimy.

Pełne spektrum możliwości dają szafy na wymiar, a także jedna z najpopularniejszych ich odmian w mieszkaniach Polaków – szafy wnękowe. W przypadku rozważania zakupu takiego rozwiązania szczególną uwagę powinniśmy zwrócić na czołowych i doświadczonych producentów mebli na wymiar.

Jedną z liderów tego segmentu na rynku jest marka Komandor, której nazwa stała się synonimem szaf na wymiar z drzwiami przesuwnymi. Wybierając producenta warto zwrócić uwagę na szeroką gamę rozwiązań zarówno produktowych jak i materiałowych, a także na doświadczonych projektantów, którzy doradzą nam i pomogą zaprojektować mebel idealnie dopasowany do naszych indywidualnych potrzeb.

Jak praktycznie urządzić szafę i jak ją dobrze zaprojektować?

Pomyśl o jej przeznaczeniu

Szafy na wymiar dają nieograniczone możliwości projektowe, dlatego nadają się  do każdego pomieszczenia. Jeśli chcemy, by nasza szafa była jak najbardziej funkcjonalna, jej projekt musimy dopasować do pomieszczenia w jakim ma ona zostać zamontowana.

To w znacznym stopniu warunkuje jej przeznaczenie, przechowywane produkty  oraz jej wygląd zewnętrzny. Inaczej wyglądać będzie szafa w przedpokoju, inaczej w sypialni, a jeszcze inaczej w pokoju dziecięcym. Więcej na: https://www.komandor.pl/oferta/meble/szafy/

Wypisz jej zawartość

Dobrze zaprojektowana szafa na wymiar powinna zmieścić wszystko to, co dla nas konieczne. Dlatego też zanim zaczniemy tworzyć jej projekt, warto zastanowić się jaką konkretnie funkcję ma pełnić mebel oraz co w niej będziemy przechowywać.

Czy ma to być przestrzeń tylko na nasze ubrania i pełnić tym samym rolę garderoby? Czy chcemy chować tam inne rzeczy, na przykład związane z naszym hobby lub z pracą. Profesjonalnie zaprojektowana szafa uwzględniająca potrzeby i oczekiwania klientów, którą oferuje Komandor może zmieścić wszystko, co koniecznie. Bez problemu można urządzić wnętrze mebla tak,   by zmieściły się tam nawet rzeczy o niestandardowych wymiarach jak deska snowboardowa

Szafa w pełni funkcjonalna

Oprócz przechowywania w szafie ubrań i wspomnianych rzeczy niewymiarowych, szafa może stanowić także doskonały schowek dla całkiem dużych przedmiotów. Szczególnie małe mieszkania i kawalerki wymagają często sprytnych i wielofunkcyjnych rozwiązań.

Jeśli zastanawiasz się na przykład nad tym jak zrobić łóżko chowane w szafie lub jak przekształcić część szafy w przestrzeń do prasowania, gdzie zmieści się deska, żelazko i inne konieczne akcesoria, skorzystaj z pomocy doświadczonych projektantów marki  Komandor, którzy mają w swojej ofercie wiele niestandardowych rozwiązań tego typu i chętnie realizuje nietypowe zamówienia.

Im więcej półek, tym większy porządek

O tym, że w szafie czasem ciężko jest utrzymać porządek, wie prawie każdy. Dlatego kiedy już zaprojektujemy przestrzeń szafy na te szczególnie duże oraz niewygodne do przechowywania rzeczy, warto także pomyśleć o tych drobnych. Niestety planując szafę zazwyczaj   nie przywiązujemy do ich przechowywania zbyt dużej wagi.

Trzeba pamiętać o tym, że im więcej w szafie półek, półeczek i szuflad, tym większa szansa, że małe i całkiem drobne rzeczy zostaną utrzymane w porządku i  będą miały swoje miejsce. Szafy na wymiar stanowią oczywiście w tym względzie znacznie lepsze rozwiązanie niż  stanowiące dla nich alternatywę meble wolnostojące mebli, ponieważ dają wyjątkowo szerokie spektrum możliwości projektowych zarówno pod kątem wymiarów, wyglądu zewnętrznego, jak i wnętrza dokładnie dostosowanego do konkretnych potrzeb. Pamiętajmy też, że rozwiązania na wymiar nie muszą być droższe niż te już gotowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.