Jak w prosty sposób zaprojektować pokój dla dziecka?

Projektowanie młodzieżowego pokoju dla dziecka nie jest sprawą prostą. W projekcie takim musimy uwzględnić nie tylko odpowiednie meble młodzieżowe, ale i sposób wykończenia wnętrza. Jeśli nie chcemy zadania tego oddawać w ręce specjalisty, powinniśmy wykonać taki projekt według 3 prostych kroków.

Krok 1 – Wybór z palety kolorów

Pierwszym skojarzeniem z aranżacją wnętrza przeznaczonego dla dziecka lub nastolatka są zazwyczaj meble młodzieżowe. Jednak to nie od mebli należy zacząć, ponieważ tym, co decyduje o charakterze pokoju dla dziecka, jest kolor i faktura ścian.

Pokoje dla najmłodszych wyróżniają się pastelowymi kolorami utrzymanymi w tonacji odpowiedniej do płci dziecka – dziewczynkom zwykle przypisuje się odcienie różu, a chłopcom błękitu. Starsze dzieci z reguły wolą kolory znacznie bardziej zdecydowane. W grę wchodzi tu cała paleta barw, od intensywnej czerwieni, po „piaski Sahary” czy jasną szarość.

Oczywiście, jeśli już na tym etapie uznamy, że aranżacja wnętrz nie jest naszą mocną stroną, możemy udać się z tym do specjalisty. Darmowy projekt pokoju dla dziecka mogą dla nas przygotować np. eksperci sklepu meblowego meblik.pl.

Krok 2 – Podłoga to podstawa

Od kilkunastu już lat standardem, jeśli chodzi o podłogi, są panele. Jest to rozwiązanie tanie, estetyczne i szybkie w realizacji. Jeśli jednak szukamy czegoś solidniejszego, najlepszy będzie klasyczny parkiet. W przypadku pokojów młodzieżowych warto wziąć jednak pod uwagę również wykładzinę, zwłaszcza jeśli jej wygląd będzie stylistycznie pasował do całości wnętrza, a zwłaszcza do ścian.

Krok 3 – meble młodzieżowe

Pokój dla dziecka czy nastolatka nie może zostać wyposażony w standardowe meble. Muszą to być meble odpowiednia do wieku, zainteresowań i poczucia estetyki dziecka. Na szczęście wiele meblowych sklepów stacjonarnych i internetowych posiada w swojej ofercie całe działy gromadzące tego rodzaju meble, wiec wybór ich nie powinien nastręczać żadnych trudności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.