Kiedy kupować meble na wymiar, a kiedy gotowe?

Wiele osób decyduje się dziś na zamówienie specjalnie dopasowanych do ich mieszkania mebli. Szafy na wymiar mają bez wątpienia pewne zalety, których próżno szukać wśród mebli gotowych o określonych wymiarach.

Praktyczna strona mebli

Meble komandorNiewątpliwie, jedną z najważniejszych cech, na które zwracają uwagę kupujący jest funkcjonalność mebli. Rzecz w tym, aby korzystanie z nich było po prostu wygodne. Jednakże, w tym miejscu należy zadać sobie pytanie, czy funkcjonalność to uniwersalna cecha?

Jeśli tak, to gotowe meble] powinny być idealne, gdyż przy ich produkcji pracują profesjonaliści, dokładający wszelkich starań aby były one jak najbardziej praktyczne. Okazuje się jednak, że każdy korzysta z mebli w nieco inny sposób. Wniosek jest wiec prosty, wygoda korzystania z mebli wymaga dopasowania ich do swoich nawyków. Dotyczy to każdego rodzaju mebli, czy to szaf pokojowych, czy też kredensów kuchennych.

Szafa na wymiar jest bardziej funkcjonalna dlatego, że samemu można ustalić nie tylko jej rozmiar, ale również wiele innych jej cech, takich jak kształt, ilość półek, czy też szuflad. Co więcej, można również tak zaplanować umeblowanie pokoju, aby można było sprawnie się po nim poruszać. Nie do końca jest to możliwe w przypadku gotowych mebli o określonych z góry wymiarach.

Tylko potrzebne meble

Tym co nie jest bez znaczenia dla kupujących meble na wymiar jest fakt, iż szafa kupowana na wymiar nie jest za duża, nie jest też nigdy za mała. Wynika to z tego, że klient sam decyduje o dokładnych wymiarach szafy na wymiar.

Kupując zestaw gotowych mebli trzeba zdawać sobie sprawę z tego, ze wśród nich są kredensy czy tez inne meble, które są w gruncie rzeczy zbędne. Kupowanie ich mija się więc z celem, gdyż zabierają one jedynie przestrzeń w pomieszczeniu nie dając tak naprawdę nic w zamian. Nic nie można jednak na to poradzić kupując cały zestaw mebli.

Rozmiar mieszkania a szafy na wymiar

Wydaje się, że rozmiar mieszkania ma duży wpływ na przydatność szaf na wymiar. Z czego to wynika? Rzecz w tym, że w dużym domu, w którym pokoje są przestrzenne nie jest tak ważne zagospodarowanie każdego fragmentu pomieszczeń. Jest to natomiast istotne gdy mieszkanie nie jest duże.

Szafa pod skosem Komandor

Szafa pod skosem Komandor

W taki mieszkaniu tudzież domu każdy fragment przestrzeni jest bowiem na wagę złota. Niewykorzystany fragment jest więc dużą stratą, do której dochodzi zawsze wtedy, gdy zamawia się meble ze standardowej oferty sklepu o określonych z góry wymiarach.

Nierówne ściany i podłogi

Niewątpliwie, w przypadku, gdy ściany lub podłogi w mieszkaniu nie są całkiem równe występuje spory problem z umeblowaniem. Często szafa na wymiar w pokoju o nierównych ścianach z wieloma wnękami jest wręcz jedynym rozsądnym rozwiązaniem.

Można bowiem tak ją zaprojektować, aby została umieszczona właśnie w którejś z wnęk, czy tez w okolicach nierówności .Dzięki temu nie marnuje się nawet najmniejszy fragment przestrzeni, który znajduje się we wnęce lub też pomiędzy wnękami w ścianach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.