Łóżko sypialniane w salonie – czy to dobry pomysł?

Urządzenie niewielkiego mieszkania w wielu przypadkach jest prawdziwym wyzwaniem przed którym staje wielu ludzi. Sprawienie, że jedno pomieszczenie będzie spełniało wiele różnych funkcji wymaga nie lada wyobraźni, pomysłu a nierzadko również funduszy. Na szczęście w chwili obecnej w sklepach meblowych mamy szeroką gamę różnych rozwiązań, które sprawiają, że innowacyjnie urządzony salon czy kuchnia są na wyciągnięcie ręki.

Gdzie szukać aranżacji salonu czy kuchni?

W Internecie możemy znaleźć wiele przeróżnych aranżacji, na których widać, że łóżko sypialniane w salonie doskonale się sprawdza. Oczywiście, w sytuacji, kiedy mamy kilka pomieszczeń do zagospodarowania i nie ogranicza nas przestrzeń, łóżko w salonie wydaje się być złym pomysłem, ale nie każdy ma tego typu możliwość. Na szczęście urządzenie pomieszczenia w taki sposób, żeby z powodzeniem mogło służyć równocześnie, jako pokój dzienny i sypialnia nie jest wcale aż tak trudne.

Kącik sypialniany w dużym salonie

Przygotowanie kącika sypialnianego w dużym salonie nie jest bardzo wymagające i ciekawą opcją jest użycie ścianki działowej, która sprawi, że uzyskamy dwie strefy – jedna z nich będzie sypialnią, druga salonem. Stworzenie takiej przestrzeni sprawi, że łóżko sypialniane w salonie nie będzie widoczne dla gości a my zyskamy cenną intymność i kącik dla siebie. Dodatkowo uzyskujemy ścianę, którą możemy śmiało wykorzystać.

W jaki sposób? Na przykład możemy powiesić na niej telewizor czy interesującą fototapetę. Jest to doskonałe rozwiązanie, które dodatkowo nadaje naszemu mieszkaniu indywidualnego charakteru.

Kącik sypialniany w małym salonie

Nowoczesny kącik sypialniany w małym salonie

Nowoczesny kącik sypialniany w małym salonie

Inaczej sprawa ma się w niewielkim pokoju. Innowacyjnie urządzony salon o małym metrażu wymaga naprawdę dużego zaangażowania i kreatywności. Przede wszystkim należy pamiętać, że pomieszczenie ma pełnić kilka funkcji, dlatego ustawienie kanapy czy narożnika pełniącego rolę łóżka sypialnianego, jest kluczowym zadaniem. W przypadku takiego pokoju zasada ‘’im mniej, tym lepiej’’ sprawdza się idealnie, dlatego warto zrezygnować z dużej ilości elementów dekoracyjnych czy zbyt ciemnych kolorów ścian.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.