Nowoczesny stół do salonu – jak wybrać ten odpowiedni?

Salon to wyjątkowe miejsce w naszym mieszkaniu. To miejsce, którym przyjmujemy gości, w którym toczy się życie domu. Z tego też powodu wybór stołu do salonu jest tak istotny.

Podczas wyboru konieczne jest kierowanie się ilością przestrzeni, jaką posiadamy, a także liczbą osób, które przy stole będą siadywały. Warto też zwrócić uwagę na styl, w jakim urządzamy mieszkanie, czy potrzebny nam nowoczesny stół do salonu, czy tradycyjny.
Odpowiadając sobie na te kwestie, będziemy już wiedzieli, jaki rodzaj stołu jest nam potrzebny.

Oto kilka wskazówek dotyczących zakupu

Przede wszystkim musimy być świadomi tego, że osoba, która zajmie miejsce przy stole musi posiadać przestrzeń około 70 cm szerokości stołu, natomiast sam stół do salonu musi stać w odległości około 60 cm od ściany lub innego, znajdującego się w pobliżu mebla. Jak więc łatwo obliczyć, cztery osoby siedzące przy stole będą potrzebowały stołu, którego wymiary to 90 x 140 cm. Kiedy wiemy już, że potrzebujemy stołu o konkretnym wymiarze, łatwiej będzie nam odpowiedni wybrać.

Nowoczesny stół do salonu

Nowoczesny stół do salonu

Wiadomo nie od dziś, że najlepszy rodzaj stołu do salonu to ten wykonany z drewna, gdyż są one niezmiernie funkcjonalne, eleganckie i przede wszystkim trwałe, a przecież na tych cechach stołu najbardziej nam zależy.

Warto też zastanowić się nad tym, jakiego kształtu ma być stół, gdyż na rynku meblowym znajdziemy ogromny wybór stołów zarówno prostokątnych, kwadratowych, jak i owalnych. Jest to istotny wybór, ponieważ przy każdym z tych stołów zasiądzie inna liczba osób.

Stół składany – oszczędzaj miejsce

Niezwykle funkcjonalny jest składany stół do salonu, gdyż w zależności od liczby osób, którą przyjdzie nam przy stole ugościć, stół może być złożony lub właśnie rozłożony.

Nie obawiajmy się, że jeśli nie mamy dużego salonu, będzie nam trudno kupić do niego odpowiedni stół. Mały salon ze stołem jest jak najbardziej możliwy, a świetnym rozwiązaniem w tym przypadku będzie właśnie opisany powyżej składany stół lub stylowy mały stoliczek kawowy.

Wybór odpowiedniego stołu do salonu może być stresem, jak i wielką przyjemnością, dlatego wybierzmy dobrze.

stół do salonu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.