Lustro we wnętrzu

W łazience, obowiązkowo. W przedpokoju też się przydaje. W jakich pomieszczeniach można jeszcze założyć lustro? Jak się okazuje jest wiele takich miejsc w domu. I nie chodzi tu tylko o praktyczne zastosowanie tego akcesorium o powierzchni odbijającej światło. Lustro może stanowić ciekawy aranżacyjny dodatek we wnętrzu.

W łazience i w przedpokoju

Lustro to zwłaszcza praktyczny element w mieszkaniu. Dlatego też najczęściej jest on montowany w łazience oraz korytarzu. Nie trzeba tego nikomu tłumaczyć -to w tych pomieszczeniach zwykle się z niego korzysta – w łazience w trakcie porannej toalety, w korytarzu przed wyjściem z domu. Pomimo tego, w innych miejscach lustro też jest pożądane – ze względu na funkcjonalność i estetykę.

Praktycznym miejscem dla lustra jest sypialnia, której część zwykle stanowi garderoba. Współcześnie większość nowoczesnych szaf ma już wbudowane lustra, ale jednak zdarzają się też ich wersje tradycyjne i rustykalne. Wówczas można wybrać lustro, które zakłada się na drzwiach garderoby. Jeśli jednak jest to niemożliwe to idealnym miejscem będzie ściana, gdzie lustro, oprócz użytkowego zastosowania, może pełnić też funkcję dekoracyjną.

lustro we wnętrzu

Lustrzane aranżacje wnętrz

Jasne i lśniące powierzchnie zdecydowanie powiększają wnętrze, dlatego też nierzadko są elementem wystroju małych pomieszczeń. Lustro doskonale spełnia taką funkcję – odbija elementy wnętrza, stwarzając przy tym pozory dodatkowego metrażu. Za pomocą lustra można też rozjaśnić pokój. Trzeba je tylko powiesić w ten sposób, żeby odbijało padające na nie światło. W ciemnych  pomieszczeniach najlepiej umieścić lustro naprzeciwlegle do okna. Można też stworzyć grę świateł, ustawiając taflę lustra tak, by odbijało się od niej sztuczne oświetlenie pomieszczenia.

Jeśli lustro jest elementem dekoracyjnym, to często posiada artystycznie wykończone ramy, które same w sobie są dopełnieniem aranżacji wnętrza. Warto tutaj zaznaczyć, że drewniane ramy pasują do wystroju tradycyjnego, zaś metalowe do klasycznego. Stylowy dodatek do klasycznego stanowić może lustro z tak zwaną fazą, czyli mające brzegi delikatnie ścięte po skosie. Lustra bez ram umieszczane są zwykle w nowoczesnych wnętrzach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.