Meblowanie jest fajne – wybieramy stół i krzesła

Remont czy urządzanie mieszkania z reguły rozpoczynamy od ścian i podłóg. Ściany malujemy, kładziemy tapety, panele, deski, płytki. Na tym etapie zwykle jest najwięcej kurzu i sprzątania, ale dla efektu końcowego jesteśmy w stanie znieść wiele.

Sztuka meblowania

Po zakończeniu wymienionych prac, z reguły przechodzimy do przyjemniejszych rzeczy m.in do urządzania wnętrza, czyli wybieramy meble i dodatki. Zazwyczaj rozpoczynamy od łazienki, gdzie dobieramy meble, lustra, akcesoria, oświetlenie. Następnie przechodzimy do kuchni: określamy kolor płyty meblowej, rodzaj, rozmieszczenie szafek i szuflad,  wybieramy blat, dokupujemy sprzęt, baterie, dodatki. W ferworze zakupów wybieramy również krzesła i stół.

 

Jak dobrać krzesła do stołu

Dopierając krzesła do stołu należy wziąć pod uwagę ich wysokość, by nie były ani za wysokie, ani za niskie. Dobrze gdyby krzesła były dostosowane do stołu także swoją wielkością i kolorem – po to by wnętrze było stylowe i spójne.  Nie bez znaczenia jest tutaj  jakość i materiały z jakich zostały wykonane. Im solidniejsze tym dłużej będą nam służyć.

wybieramy krzesła

 

Jakie krzesła do kuchni

Wybierając krzesła do kuchni należy wziąć pod uwagę kilka rzeczy. Ważne by współgrały z otoczeniem, były solidne, dobrze wykonane, a przede wszystkim wygodne. Warto o tym pamiętać także urządzając pokój stołowy. Zawsze idealnie sprawdzą się eleganckie krzesła do jadalni.

eleganckie krzesła do jadalni

Strefa relaksu – salon

Urządzając salon stajemy na głowie, aby uczynić go komfortowym, przytulnym i pięknym. W końcu to w tej części domu, spędzamy stosunkowo największą ilość czasu odpoczywając, czytając, spotykając się z przyjaciółmi. To jakie meble i dodatki wybierzemy ma wpływ na to jak będziemy czuć się w tym wnętrzu. Zasada jest jedna – to nam ma się głównie podobać i ma być funkcjonalnie. Na liście priorytetów powinna znaleźć się: wygodna kanapa, sekretarzyk, półki bądź regały na książki, lampy, a także stół i krzesła.

Jakie krzesła do salonu

Zasada jest podobna jak przy wyborze krzeseł do kuchni, bądź jadalni: funkcjonalne, wygodne, spójne z meblami, a przede wszystkim dopasowane do stołu.  Idealnie sprawdzą się krzesła o prostej formie, z wygodnym siedziskiem. Pamiętajmy, że salon to miejsce gdzie odpoczywamy i spędzamy znaczną część dnia, dlatego priorytetowy jest komfort.  Pomyślmy o tym, już w momencie dokonywania wyboru.

eleganckie krzesła do salonu

Meblowanie mieszkania i zakup dodatków to najprzyjemniejsze czynności związane z remontem bądź urządzaniem mieszkania. Wybierając meble warto poświecić temu chwilę czasu, ponieważ sprzęty będą służyć nam długie lata.

 

  1. Odpowiedz

    Meblowanie mieszkania to bardzo przyjemna sprawa, ale jednocześnie bardzo pracochłonna. Tak, jak tu zostało napisane, trzeba, a nawet i warto na to poświęcić dłuższą chwilę, aby wszystko było jak należy i dobrze współgrało z otoczeniem. Dobre wskazówki, dotyczące doboru stołu, krzeseł czy pozostałych mebli do naszej aranżacji. Jak widać należy kierować się swoimi wizjami, ale też pewnymi zasadami, które wpłynął na funkcjonalność danego wnętrza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.