Nowoczesna kuchnia, jak ją dobrze urządzić?

Kuchnia jest miejscem gdzie spędzamy całkiem sporo czasu, szczególnie jeśli lubimy zdrowe żywienie oraz gotowanie. Niezależnie od tego, musimy wykonywać w ciągu dnia inne obowiązki i w trakcie dnia powszedniego, nie możemy pozwolić sobie na spędzanie w niej zbyt długiego czasu.

Ciężko jest zatem w takiej sytuacji, pogodzić zdrowe żywienie swoje i swojej rodziny, z wygospodarowaniem sobie wolnego czasu oraz poświeceniu go na inne czynności. W takiej sytuacji z pomocą przychodzą nowoczesne rozwiązania w kuchni.

Nowoczesne rozwiązania w kuchni

Mogą dotyczyć kilku obszarów, należą do nich:

  • wyposażenie,
  • akcesoria,
  • ergonomia.

Wyposażenie

sałataWyposażenie jest jedną z bardziej istotnych rzeczy, jaka może wpływać na zaoszczędzenie czasu w kuchni. Najlepiej aby sprawdzić lub przemyśleć na jakich czynnościach kuchennych, tracimy najwięcej czasu.

Jeśli już mamy taka listę można spróbować wprowadzić usprawnienia, które przyspieszą wykonywanie najbardziej czasochłonnych czynności, albo takich, co do których ilość poświęconego czasu nie jest adekwatna do efektu. Takim usprawnieniem może być na przykład wirówka do sałaty, która zastąpi tradycyjne wycieranie papierowymi ręcznikami.

Akcesoria

Z akcesoriami jest inny problem. Często mamy ich tak dużo, że sami nie wiemy ile ich mamy, a potrzebnych nie możemy znaleźć. Należy wtedy zrobić przegląd, tego co posiadamy i zredukować ich ilość do takich najbardziej przydatnych. Kolejnym krokiem jest umieszczenie ich w funkcjonalnych i przestronnych szafach.

Wyposażenie kuchni

Wyposażenie kuchni

Ergonomia

Ergonomia, a raczej je brak odpowiada za największa cześć traconego przez nas czasu, nie tylko w kuchni. Zatem jeśli chcemy szybko gotować i mało czasu tracić na mało istotne rzeczy, wykonywane w kuchni, powinniśmy zadbać o jej ergonomię. A składają się na to dopasowane szafki. Najlepiej z „cichodomykami„, automatycznie otwieranymi szafkami, dużymi blatami i zlewem, z których będzie się nam dobrze korzystało, zamiast nieustannej walki o wolna przestrzeń.

Ważne jest też aby każdą wolna przestrzeń jakoś zagospodarować. Wtedy w innych miejscach bardziej dla nas istotnych pod względem przestrzeni, będzie więcej miejsca.

zagospodarowani-przestrzeni-w-kuchni

zagospodarowani-przestrzeni-w-kuchni

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.