Nowoczesne wyposażenie kuchni

Każdy zgodzi się chyba co do tego, że kuchnia to jedno z najważniejszych domowych pomieszczeń. Codziennie spędza się w niej dosyć dużo czasu, nawet w sytuacji, gdy mieszkańcy decydują się jadać posiłki w innej części domu czy mieszkania. Bardzo istotną sprawą jest zatem to, aby się w kuchni dobrze czuć – warto już na etapie jej urządzania zadbać o walory estetyczne i użytkowe kuchennej przestrzeni.

W jakim stylu urządzić kuchnię?

Zanim dokona się wyboru konkretnego wyposażenia, trzeba postawić sobie pytanie, jaki styl powinna mieć nasza kuchnia. Od wielu lat w europejskich domach konkurują ze sobą dwa potężne trendy: tradycyjny i nowoczesny.

Nowoczesna kuchnia

Nowoczesna kuchnia z innowacyjnym stołem

Ten pierwszy wiąże się przeważnie z wystrojem prowansalskim czy angielskim, a jego znaki rozpoznawcze to jasne meble i fronty z tzw. patyną. W stylu nowoczesnym fronty wykonuje się czasem z trudniej dostępnych gatunków drewna, bywają też laminowane na wysoki połysk albo przeszklone. Od razu należy także dodać, że styl nowoczesny – nie wiążąc się z żadną konkretną poetyką – pozostawia właścicielowi wnętrza nieco więcej swobody co do decyzji, jak dobrać nowoczesne meble kuchenne.

Co i gdzie kupić do kuchni?

Interesujący nas asortyment można kupić w salonie meblowym, istnieje jednak także opcja zakupienia mebli robionych na zamówienie. Produkty fabrycznie wykonuje się w dzisiejszych czasach na ogół bardzo starannie, posiadają one stosowne gwarancje i certyfikaty. Ich wadą pozostaje fakt, że nie sprawdzą się w sytuacjach trudnych: czyli na przykład wtedy, gdy nasza kuchnia posiada nietypowe wymiary.

Nowoczesny i wytrzymały blat

Nowoczesny i wytrzymały blat

Meble na zamówienie

Niektórzy właściciele domów – ci zamożniejsi – decydują się na złożenie indywidualnego zamówienia ze względu na zbyt mało oryginalną ofertę mebli produkowanych fabrycznie. Płacąc nieco więcej, mogą sobie pozwolić na aranżację kuchni ściśle według własnego gustu.

Jakie meble muszą znaleźć się w kuchni koniecznie?

W każdej kuchni muszą się znaleźć odpowiednie szafki oraz wytrzymały, odporny blat. Funkcjonalne szafki kuchenne niekoniecznie wykonuje się z drewna, gdyż jest ono drogie, a poza tym nie stanowi najłatwiejszego materiału do obróbki. Częstszym zjawiskiem pozostaje wykonywanie frontów szafek z płyty MDF, powlekanej farbą lub foliowanej na gorąco.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.