Szafy wnękowe czy to dobry pomysł?

Szafa jest bezapelacyjnie przydatnym i niezwykle pojemnym meblem. Pozwala znakomicie zagospodarować sobie przestrzeń i zaoszczędzić sporo miejsca. Szafy sprzyjają również uporządkowaniu rzeczy. Ilość półek i przegród sprzyja uporządkowywaniu przestrzeni. Jednak już sam wybór odpowiedniej szafy może przynieść nieco trudności.

Szafa w salonie

Nowoczesny salon

Nowoczesny salon

Szafa w salonie wydaje się doskonałym rozwiązaniem. Nie potrzebujemy wtedy dodatkowych mebli, które mogłyby ograniczać przestrzeń. Jednak w małych salonach zwykłe wolnostojące szafy mogłyby okazać się zbyt duże.

Jeżeli przestrzeń i układ domu na to pozwala warto urządzić sobie salon z szafą wnękową. Rozmiary szaf można dowolnie dostosowywać oraz zamawiać na specjalne zamówienie pod wymiar wnęki. Atutem szafy jest to, że praktycznie wszystko mamy pod ręką. Dużo różnego rodzaju rzeczy możemy pomieścić w jednym miejscu. Dodatkowo drzwi zasuwane od szafy sprawią, że nic nie pozostanie na widoku odwiedzających gości.

Nowoczesny biały salon

Nowoczesny biały salon

Salon z szafą na środku

Salon z szafą na środku może być niesamowicie efektowny zwłaszcza jeżeli posiada ona w drzwiach zamontowane lustra. Daje to dodatkowe możliwości. Zawsze po zmianie garderoby można bez problemu dokładnie obejrzeć całą sylwetkę.

Salon z szafą na środku odpowiednio zagospodarowany może stać się doskonałym centrum naszego domu i być świetnym wnętrzem do spotkań ze znajomymi. Wystarczy mieć odpowiedni pomysł lub jakąkolwiek pomoc architekta i jesteśmy w stanie zagospodarować nowocześnie przestrzeń.

Wadą tego typu urządzania pomieszczeń może być zbyt duża ilość miejsca potrzebna na ulokowanie szafy lub dobór nieodpowiedniego mebla. Salon z szafą wnękową może znacznie pomniejszyć dostępną przestrzeń, a szafa w salonie wolnostojąca może okazać się nieestetyczna i stać się jedynie zbędnym meblem, który zamiast organizować przestrzeń mógłby zawadzać i ograniczać miejsce. Minusem szafy w salonie może być też niepraktyczność podczas przebierania się z ubrań wyjściowych. Im bardziej odległa jest od wejścia tym gorzej pod względem utrzymania czystości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.