Jak urządzić mały, ale nowoczesny salon z jadalnią?

Ostatnimi czasy bardzo modnym i funkcjonalnym rozwiązaniem jest połączenie salonu z jadalnią. Miejsce, gdzie można ze spokojem spożyć posiłki i biesiadować w gronie znajomych, to marzenie wielu osób. Jednak, jeżeli brakuje dodatkowego pomieszczenia, gdzie mogłaby znajdować się jadalnia, to warto połączyć ją ze strefą dzienną. Ważne jest to, aby dokładnie przemyśleć rozmieszczenie mebli i dodanie dodatkowych urządzeń, które ułatwią przyjęcia.

Odpowiedni rodzaj stołu

Warto na samym początku zdecydować się na odpowiedni rodzaj stołu. Osoby, które mają mały salon, powinny zdecydować się na rozkładany model. Dzięki temu, na co dzień stół nie będzie zajmował dużo miejsca, a gdy gospodarze urządzą przyjęcie, to wszyscy goście znajdą miejsce dla siebie.

Dodatki do małego pomieszczenia

Istotną sprawą są również dodatki. Jeżeli ktoś może pochwalić się przestronnym pomieszczeniem, to nie musi się przejmować. Jednak posiadacze małej strefy dziennej powinni wybrać elementy, które optycznie powiększą pokój. Warto powiesić lustra i wybrać dekoracje, które mają błyszczącą powłokę. Najlepiej spiszą się również jasne barwy. Dzięki temu można uzyskać efekt czystego i schludnego pomieszczenia.

biały i nowoczesny salon z jadalnią

biały i nowoczesny salon z jadalnią

Miejsce na alkohol

Jeżeli właściciele domu lub mieszkania lubią biesiadować, to warto zdecydować się na wybór dodatkowych mebli, które umilą czas spędzony w gronie znajomych. Istotne jest to, aby znaleźć miejsce do przechowywania napojów wysoko procentowych. Dobrym przykładem może być barek, który będzie miał szuflady, przeszkolone szafki, zawieszkami na kieliszki oraz miejscem do leżakowania win. Ważne jest też to, że dostępne są nowoczesne i klasyczne modele, które dopasują się do każdego wnętrza.

Harmonia czy kontrast – który styl wybrać?

Ważne jest również wybranie stylu wnętrza. Trzeba zdecydować się, czy jadalnia ma stylistycznie harmonizować z resztą strefy dziennej. Możliwe jest też wybranie bardziej odważnej wersji, gdzie strefy będą połączone za pomocą kontrastów. Odpowiednie i rozważne decyzje pozwolą stworzyć nowoczesny salon z jadalnią, który stanie się wizytówką całego domu.

Ciemny salon z jadalnią

Ciemny salon z jadalnią

Nowoczesny salon, kuchnia z jadalnią

Nowoczesny salon, kuchnia z jadalnią

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.