Jak urządzić pokój dla nastolatki?

Każda nastolatka postrzega swój pokój jako niezwykle ważne miejsce – jest to jej małe królestwo, w którym może ukryć się przed światem. To właśnie tam będzie ona spędzała wiele godzin na nauce, zabawie i rozmowach z przyjaciółmi. Urządzając pokój młodzieżowy dla dziewczyny pamiętajmy, że musi to być funkcjonalne wnętrze, które będzie odzwierciedlać charakter i gust jego właścicielki. Oto, o czym powinniśmy pamiętać podczas aranżacji tego pomieszczenia.

Czego nie powinno zabraknąć w pokoju każdej nastolatki?

Nowoczesny pokój dla nastolatki

Nowoczesny pokój dla nastolatki

Pokój naszego dziecka pełni wiele różnych roli: to sypialnia, bawialnia, kącik do nauki, a także garderoba. W związku z tym, koniecznie musi znaleźć się tam kilka niezbędnych mebli, takich jak: biurko, pojemna szafa i wygodne łóżko. Jeżeli jest to duże pomieszczenie, możemy wstawić do niego niewielki stolik i fotele, na których będą siadać goście wpadający do nastolatki z wizytą.

Wiele dziewczyn będzie też z pewnością zachwyconych specjalnym kącikiem, gdzie można będzie wykonywać makijaż bądź rozwijać swoje hobby. Pamiętajmy, by tak urządzić to wnętrze, by w miarę możliwości wyznaczyć tam odrębną przestrzeń do nauki, zabawy i do spania. Wprowadzi to pewien porządek do codziennego trybu życia nastolatki.

Ozdoby i dekoracje w pokoju nastolatki

Pokoje młodzieżowe dla dziewczyn powinno się urządzać wspólnie – niech nastolatka bierze w tym czynny udział. Zanim zaczniemy aranżację tego wnętrza warto przedyskutować z nią, co jej się najbardziej podoba, a które pomysły nie przypadły jej do gustu. Możemy wybrać sami odpowiednie łóżko czy biurko, ale kwestie dekoracji do tego pomieszczenia najlepiej pozostawić jego właścicielce. Pokój nastolatki powinien stanowić odzwierciedlenie jej charakteru, a także świadczyć o jej zainteresowaniach.

Można go urządzić zgodnie z jednym modnych obecnie stylówstyl glamoure spodoba się przebojowym i zdecydowanym dziewczynom, a styl skandynawski będzie pasował zarówno do nastolatek o romantycznym usposobieniu, jak i do tych twardo stąpających po ziemi. Taki pokój można ozdobić plakatami i ilustracjami w antyramach albo zdecydować się na umieszczenie fototapety na jednej ze ścian.

    • Hania, 14 listopada, 2016, 12:54 pm

    Odpowiedz

    Mojej corce postanowilismy zrobic niespodzianke i jak wyjechala na kolonie to zrobilismy remont jej pokoju. Kupilismy meble od burzynscymeble w tym toaletke, o ktorej marzyła. Jej lzy szczescia kiedy zobaczyla swoj pokoj byly bezcennym widokiem 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.