Urządzanie pokoju dla nastolatka – na co zwrócić uwagę

Aranżowanie wnętrz nie jest łatwym zadaniem, ponieważ w przypadku każdego pomieszczenia trzeba dołożyć wszelkich starań, by pokój był urządzony nie tylko w sposób efektowny, ale by był również funkcjonalny.

Zadanie jest jeszcze trudniejsze, kiedy w grę wchodzi urządzenie pokoju nastolatka, który ma swój własny gust, a niekiedy także nietypowe oczekiwania. Czym zatem się kierować urządzając pokój młodzieżowy dla chłopca?

Jak urządzić pokój dla nastolatka

Przede wszystkim w czasie urządzania pokoju młodzieżowego należy pamiętać o tym, że musi on spełniać jednocześnie kilka różnych funkcji:

  • sypialni,
  • miejsca do nauki,
  • spotkań ze znajomymi.

W czasie prac aranżacyjnych należy zatem dołożyć wszelkich starań, by wszystkie te funkcje ze sobą połączyć. Istotne jest, aby nie decydować się wyłącznie na konwencjonalne rozwiązania, aby pokój nie był nudny.

Dobrym pomysłem jest pomalowanie ścian na kolory, które sprawią, że pokój będzie radosny, jednak nie przytłaczający – można zdecydować się na przykład na zgaszony żółty, lecz czerwień należy odrzucić. Jeśli jednak nastolatkowi podobają się nieco mocniejsze odcienie można postawić na pomalowanie na nie dwóch ścian, a efekt złagodzić jaśniejszym kolorem na pozostałych dwóch ścianach.

Nowoczesny salon

Nowoczesny salon – czy jest w nim miejsce na szafę?

Ciekawym rozwiązaniem mogą być także wzory na ścianach – jeśli nastolatek jest fanem muzyki, piłki nożnej, czy sportów motorowych można postawić na wzory nawiązujące do jego hobby (w sklepach z materiałami wykończeniowymi można dostać szablony, dzięki którym można bez trudy namalować dowolnie wybrany wzór).

Strefy w pokoju młodzieżowym

Pokój nastolatka warto podzielić na trzy strefysypialną, biurową i rozrywki.

Dwie ostatnie często łączą się ze sobą za sprawą komputera stojącego na biurku, na którym nastolatkowie często grają. Dobrym pomysłem jest dostawienie niedużego, dodatkowego biurka, na którym będzie można położyć komputer czy laptop.

W pokoju warto postawić także na dużą ilość schowków, by chłopiec miał dużo miejsca na przechowywanie swoich rzeczy. Oczywiście podczas urządzania pokoju nastolatka należy kierować się jego gustem i wspólnie podejmować wszystkie decyzje.

    • jagodda, 30 grudnia, 2016, 12:11 pm

    Odpowiedz

    w swoim salonie postawiłam na strukture dekoracyjna magnat style beton, która dodała wyjatkowosci i klasy przeztrzeni

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.