Stolik kawowy do salonu – jaki wybrać?

Sprawa ze stolikiem kawowym wygląda w ten sposób, że wybierany jest on przez przyszłych użytkowników na samym końcu, kiedy już większość mebli jest zakupionych. Dobieramy go do ogólnego wystroju wnętrza. Jest to wbrew pozorom istotny element salonu, ponieważ to na nim skupiamy uwagę, kiedy usiądziemy już wygodnie na kanapie.

Wisienka na torcie aranżacji

Szklany stolik kawowy do salonu

Szklany stolik kawowy do salonu

Stolik kawowy do salonu często jest przysłowiową wisienką na torcie, która gwarantuje udany efekt końcowy wystroju. Tworzy np. mocny charakter lub nowoczesną, minimalistyczną lekkość.

Dlatego przed jego zakupem warto zastanowić się nad funkcją, jaką on ma spełniać: czy będzie ona praktyczna, czy raczej dekoracyjna. Jeżeli ma on służyć do jedzenia, warto wybrać stolik kawowy z podnoszonym blatem, natomiast niski stolik kawowy z drewna zagwarantuje nam wspaniałą jakość dekoracyjną.

Praktyka vs estetyka

Przyszli użytkownicy najczęściej przed zakupem rozważają kwestię praktyczną i estetyczną.

Jeżeli chodzi o estetykę, wybierają oni najczęściej stoliki kawowe, które po prostu przypadną im do gustu pod względem wizualnym. Odpowiada im ich styl, kształt, kolor, ale także fakt, że po prostu pasuje on do innych mebli znajdujących się w mieszkaniu. Ciekawostką jest, że często razem ze stolikiem decydują się na zakup, jakim jest dywan pod stolik.

Najważniejszą kwestią jest ta, czy stolik pasuje charakterem do wystroju całego wnętrza, czy jest on tradycyjny, czy może nowoczesny, czy pasuje do koloru podłogi, bądź dywanu.

Nowoczesne stoliki kawowe

W chwili obecnej na rynku meblowym znajdziemy ogromny wybór stolików kawowych, jak choćby stolik kawowy ze schowkiem, niski stolik kawowy z drewna, a także liczne dekoracje stolika kawowego. Dużą popularnością cieszy się również stolik ze szklanym blatem, a także połączenia drewna i szkła hartowanego czy metalu ze szkłem.

Użytkownicy także zdecydowanie częściej wybierają stoliki prostokątne niż owalne, co oczywiście można przypisać praktyczności tych pierwszych.

Jakby na sprawę nie patrzeć, wybór stolików jest tak duży, iż każdy wśród nich znajdzie taki, który spełni jego oczekiwana estetyczne i praktyczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.