Jakie łóżko wybrać do sypialni?

Łóżko jest miejscem, w którym spędzamy znaczną część życia. Ten powód sam już wystarczy, aby dokładniej zastanowić się nad jego wyborem. Powinno być ono przede wszystkim wygodne. W przeciwnym razie będziemy męczyć się i wstawać rano niewyspani. Odpowiednio dobrane łóżko i materac może nam zapewnić najwyższy komfort snu.

Oprócz tego konieczne będzie również zwrócenie uwagi na wymiary oraz względy estetyczne, tak aby mebel ładnie wpasowywał się w aranżację całego pomieszczenia. Podpowiadamy, jakie łóżko do sypialni będzie pasowało najlepiej.

Rodzaje łóżek

Przede wszystkim będziemy musieli zdecydować, jakiego łóżka potrzebujemyjedno czy dwuosobowego oraz wymierzyć przestrzeń w sypialni, tak aby wiedzieć, jakie będą maksymalne wymiary, na które możemy sobie pozwolić. Zwróćmy przy tym uwagę, że łóżko dla jednej osoby powinno mieć co najmniej 90 centymetrów szerokości, a dla dwóch 160.

Klasyczne łóżko do sypialni

Klasyczne łóżko do sypialni z dodatkami

Kiedy wybieramy klasyczne łóżko do sypialni, najczęściej właśnie takie wymiary dostaniemy, nie będzie również problemów z dopasowaniem pod nie materacy. W ofercie sklepów znajdziemy też nieco węższe łóżka, które sprawdzają się, gdy mamy bardzo mało miejsca. W szczególnych przypadkach konieczne będzie zamówienie łóżka na wymiar.

Wybieramy rodzaj ramy do łóżka

Poza wymiarami, najważniejsza rzeczą, jeśli chodzi o wybór łóżka, jest wybór ramy. Może ona być drewniana, tapicerowana lub wykonana z płyt.

Łóżko z drewnianą ramą

Łóżko z drewnianą ramą

Najtańsze są łóżka z ramą wykonaną z płyt MDF czy HDF. Najtrwalsze jest jednak drewno. Zawsze elegancko i ładnie będzie się prezentować stylowe łóżko sosnowe do sypialni. Ciekawe jest również drewno bukowe czy dębowe. Tapicerowana rama – pokryta tkaniną, naturalną skórą lub ekologiczną może stanowić interesujący element aranżacji wnętrza.

Ważne dodatki

Jeżeli chcesz, by Twoje łóżko dobrze się prezentowało, zadbaj o eleganckie dodatki.

Stylowa, dopasowana kolorystycznie pościel czy narzuta nie kosztują dużo, natomiast za ich pomocą możesz stworzyć atmosferę przytulności. Poza tym, pamiętaj, to Twoja przestrzeń osobista i najważniejsze, żebyś Ty czul się w niej dobrze.

Stylowa narzuta na łóżko

Stylowa narzuta na łóżko

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.