Nowoczesna sypialnia z białymi meblami

Styl nowoczesny, to nie tylko nowoczesna kuchnia czy salon. Styl ten jest jak gość w naszym domu. Odwiedza on różne zakamarki naszego domostwa i… nagle trafia na sypialnię.

Czy również i ją można zaaranżować w stylu nowoczesnym? A jeśli tak, to czy można wykorzystać w tym celu białe meble?
Odpowiedź jest prosta – jak najbardziej. W poniższym artykule udowodnimy, że tak właśnie jest.

Biel, czyli nowoczesność

Mówienie o białych meblach w naszej sypialni, samo w sobie kojarzy się ze stylem nowoczesnym. Jednak pojęcie stylu nowoczesnego, jest zbyt rozległe, a samą biel idealnie można łączyć z czernią.

Nowoczesna sypialnia na bazie stylu skandynawskiego

Nowoczesna sypialnia na bazie stylu skandynawskiego

Zastanówmy się, z czym konkretnie kojarzyłyby się nam białe meble w naszej sypialni?

Klasyczna biała sypialnia

Klasyczna biała sypialnia

Odpowiedź na to pytanie również nie jest trudna – oczywiście, że ze stylem skandynawskim.
Główne założenia tego stylu to:

 1. Wszędobylska biel.
  Tak, zarówno meble jak i ściany wnętrz zaaranżowanych w stylu skandynawskim, powinny charakteryzować się dużą dawką bieli. Nowoczesne sypialnie z białymi meblami, to właśnie reprezentant takiego stylu.
 2. Prostota. Biel to nie wszystko.
  Liczy się również prostota. Jeśli tworzymy sypialnię zaaranżowaną w stylu nowoczesnym (skandynawskim), to nie możemy zapomnieć o tym, by nasze meble były również dosyć proste (bez zbędnych zdobień, kształtów itd).

Jak stworzyć sypialnię na bazie stylu skandynawskiego?

 1. Białe meble w sypialni.
  To cecha stylu skandynawskiego, o której zresztą już wcześniej wspominaliśmy. Owszem, możliwe jest częściowe odejście od bieli, na rzecz barw kremowych.
 2. Ciekawe dodatki.
  Styl skandynawski, to aranżacja, która sprawia, że wnętrze w tym wypadku sypialni staje się chłodne, ale za to proste i funkcjonalne. Dlatego bez takich dodatków, jak grube i jasne rzecz jasna dywany, oczywiście się nie obejdzie.
 3. Dużo miejsca.
  Jeśli chcemy stworzyć naprawdę stylową sypialnię, opartą na stylu skandynawskim, musimy pamiętać o dużej ilości przestrzeni. Nie ma co ukrywać – nowoczesne wnętrza są przestronne i wygodne dla użytkownika.

Jak widać, białe meble w sypialni mogą odgrywać ogromną rolę. Zwłaszcza w aranżacjach nakierunkowanych na styl skandynawski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.